Strona korzysta z plików cookies, przetwarza dane, w tym profilowane w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie TDA Energy Sp. z o.o. 97-330 Poniatów, ul. Piotrkowska 32A

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Text...

 Poniedziałek - Piątek 08:00 - 16:00

97-300 Piotrków Tryb., ul. Wolborska 21


WIĘCEJ

RZĄDOWY PROGRAM "MÓJ PRĄD"


Zgodnie z opublikowaną w czwartek, 25 lipca, informacją Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), dofinansowanie do paneli słonecznych w ramach programu „Mój prąd” będzie przysługiwać w przypadku poniesienia kosztów na instalację począwszy od 23 lipca 2019 roku. Liczyć ma się nawet nie tyle sama data faktury, co data jej opłacenia.


Dotacja w wysokości do 5000 zł (nie więcej niż 50 proc. kosztów całej instalacji) będzie zatem wypłacana na podstawie:

1) wniosku o dofinansowanie,

2) faktur za zakup i montaż instalacji (nawet z datą sprzed 23 lipca),

3) dowodem opłacenia faktury (musi mieć datę 23 lipca, a najlepiej późniejszą, bo informacja co do samego 23 lipca nie jest jasna),

4) dokumentem potwierdzającym instalację licznika dwukierunkowego przez dystrybutora wraz z danymi identyfikacyjnymi konkretnej umowy kompleksowej na zakup i dystrybucję energii elektrycznej.


Wzór wniosku nie jest jeszcze dostępny, ale zostanie opublikowany przez NFOŚiGW najpóźniej w chwili startu naboru wniosków o dofinansowanie, a właściwie refundację do 5 tys. zł kosztów instalacji PV.
Żródło: https://wysokienapiecie.pl/21469-od-kiedy-wejdzie-program-moj-prad-nfosigw-pokazuje-szczegoly