Text...
Poniedziałek - Piątek 08:00 - 16:00
W soboty 08:00 - 13:00
ul. Wolborska 21, Piotrków Tryb.
Strona korzysta z plików cookies, przetwarza dane, w tym profilowane w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie TDA Energy Sp. z o.o. 97-330 Poniatów, ul. Piotrkowska 32A
Text...
Poniedziałek - Piątek 08:00 - 16:00
97-300 Piotrków Tryb., ul. Wolborska 21
Urządzenie zmieniające energię promieniowania słonecznego na energię elektyczną w postaci prądu stałego DC. Każdy moduł fotowoltaiczny zbudowany jest z ogniw fotowoltaicznych łączonych szeregowo, odpowiednio zabezpieczonych i umieszczonych w obudowie. Moduły fotowoltaiczne można podzielić na kilka kryteriów. Jednym z podstawowych jest podział na klasyczne - zbudowane z ogniw krzemu krystalicznego zazwyczaj z aluminiową ramką - oraz cienkowarstwowe zbudowane z ogniw cieńkowarstwowych, często pozbawione ramki.
Na terenie Polski gęstość promieniowania słonecznego wynosi: 930-1160 kWh/m2*rok.
Potencjalne zasoby energii promieniowania słonecznego w Polsce z uwzględnieniem strat szacuje się na: 780-1050 kWh/m2*rok.
Moduły fotowoltaiczne pod wpływem promieni słonecznych wytwarzają prąd stały, który jest kierowany do inwertera. Falownik (inna nazwa inwertera) zamienia prąd stały na zmienny o parametrach sieci, skąd pobierany jest przez urządzenia elektryczne w gospodarstwie domowym, a nadwyżka przekazywana jest do sieci energetycznej traktowanej jako magazyn energii. Z "magazynu energii" możemy odebrać prąd o ilość pomniejszoną o odpowiedni procent (20% lub 30%) traktowany jako opłata za magazynowanie.